Proste sposoby na rzucenie palenia
Tylko palacz jest w stanie zrozumieć drugiego palacza. Tylko osoba silnie uzależniona od nikotyny wie, jak trudno powiedzieć sobie ostatecznie, że już nigdy w życiu się jej nie zażyje. Metody rzucania palenia to jednak nie tylko tabletki na rzucenie palenia, plasterki z nikotyną czy akupunktura. Aby zwalczyć ten nałóg, trzeba też zawalczyć z samym nawykiem ciągłego wychodzenia na „dymka”. A jak to uczynić?
Każdy palacz wie doskonale, w jakich sytuacjach zdarza mu się palić najczęściej i najwięcej. Zwykle zaciąganie się nikotynowym dymem kojarzy się z jakimiś określonymi miejscami. Wychodząc do klubu na miasto, mnóstwo osób nie wyobraża sobie tego, by nie zabrać ze sobą papierosów. Odpoczynek na działce? Oczywiście z papierosami. Opalając się na balkonie, też większość palaczy będzie mieć pod ręką swoją paczuszkę, która umili im wolny czas i pozwoli zrobić coś z rękami. Tego typu sytuacji trzeba więc początkowo unikać i omijać te miejsca, które najmocniej kojarzą się z paleniem. Dla niektórych będzie się to wiązać z czasową rezygnacją z imprezowania. Na szczęście gdy to główne uzależnienie minie, znów można będzie spokojnie zawitać do pubów i klubów.
Popularne sposoby na rzucenie palenia bywają średnio skuteczne z jednego prostego powodu. Pomimo tego, że plasterki, gumy i tabletki wprowadzają do organizmu pewne dawki nikotyny, to jednak nie zastępują uczucia „trzymania czegoś w rękach”. Warto więc nauczyć się zajmować dłonie czymś innym niżeli papierosem. Rewelacyjnym rozwiązaniem będzie chociażby miażdżenie specjalnej piłeczki antystresowej. Podczas rzucania palenia można też pozwolić sobie na podjadanie drobnych przekąsek. Naprawdę lepiej trochę przytyć, niżeli dalej zatruwać organizm nikotyną i innymi toksycznymi substancjami.
Każdy, kto zaczął chociażby myśleć o rzuceniu palenia, powinien od razu wcielić swój plan w życie. Nie ma sensu dłużej się zatruwać. Sposoby na rzucenie palenia każdemu pozwolą przejąć kontrolę nad własnym życiem.